Vasarą, kuomet prasideda karščiai, dažnas skundžiamės kojų tinimu bei sunkumu. O jei išsiruošiame į kelionę – tai tampa rimtu išbandymu.
Patinimai – tai skysčių sankaupos ląstelėse. Dėl šio sutrikimo galima būtų kaltinti daugybę priežasčių: nuo paprastų (jei valgote maistą, kuriame mažai baltymų ar kalio, daug stovite ar vaikštote su nepatogia, tam nepritaikyta avalyne), iki visai rimtų (pavyzdžiui, inkstų, kraujagyslių, širdies ligos).
Tačiau yra nemažai žmonių, kurie skundžiasi kojų tinimu tik šiltuoju metų periodu. Kodėl per karščius tinsta kojos? Karštyje kraujagyslės išsiplečia ir venų vožtuvai gerai neužsidaro. Kraujas, kuris turėtų grįžti į širdį, susilaiko kojose ir todėl jos ima tinti.
Kaip sau padėti?
- Gerkite pakankamai skysčių. Vanduo skystina kraują ir gerina kraujotaką, skatina pasišalinti organizme susikaupusias nuodingąsias medžiagas.
- Avėkite tik patogią neaukštakulnę avalynę.
- Keliaudami automobiliu ar autobusu, nusiaukite batus ir kuo dažniau keiskite kojų padėtį, nuolat jas pamasažuokite, pamankštinkite, kad suaktyvėtų kraujotaka.
- Jei jūsų venos yra linkusios plėstis, mūvėkite kompresines kojines.
- Prieš ilgą kelionę pasidarykite limfodrenažinių masažų.
- Pasitarę su gydytoju, išgerkite kraują skystinančių ar kraujotaką gerinančių vaistų.
- Gurkšnokite diuretinę arbatą arba paprastą vandenį, tik negazuotą. Greičiau pasišalins iš organizmo skysčiai.
- Valgykite daug vandens turinčių vaisių ir daržovių (agurkų, arbūzų ir kt.).
- Ribokite druską, venkite sūrių užkandžių ir patiekalų.
- Kojų tinimą ir nuovargį mažina vėsaus vandens vonelės su eteriniais pipirmėčių, rozmarinų, levandų aliejais, kontrastinis dušas.
- Jeigu kasdien rytą ir vakare apipilsite kojas iki kelių kontrastiniu vandeniu, susiaurės venų sienelės, pagerės kraujotaka.