Hallux Valgus – tai pirmojo pėdos piršto iškrypimas (atsikišęs kauliukas). Didėjant pėdos deformacijai, susidaro skausminga kaulinė išauga (egzostozė), nuospauda. Vėliau skausmingumas progresuoja, pirštas dar labiau krypsta į išorę, dažnai deformuodamas kitų pirštų sąnarius.

Vyrauja nuomonė, jog pagrindinė šios ligos priežastis – netinkama avalynė. Tačiau iš tiesų pagrindine priežastimi laikomas paveldimumas. Pastebėta, kad ši liga dažniau vargina moteris. Hallux Valgus atsiradimas susijęs su pėdos bei blauzdos raumenų ir raiščių silpnumu. Įrodyta, kad ši pėdos deformacija gali atsirasti ir greičiau progresuoti tiems asmenims, kurių profesija yra susijusi su sunkiu fiziniu darbu, ilgu stovėjimu, ypač jei padidėjęs kūno svoris (nutukimas).

Ligos gydymas priklauso nuo deformacijos sunkumo ir skausmo intensyvumo. Kad būtų išvengta ligos progresavimo, į gydytoją ortopedą reikia kreiptis vos tik pajutus pirmuosius deformacijos požymius ir skausmą. Negydomi “kauliukai” kuo toliau, tuo labiau darosi skausmingi, deformuojasi ir kiti pėdos pirštai bei visa pėda. Konservatyvus gydymas efektyvus tik pradinėse deformacijos stadijose. Tuomet nykščio iškrypimą atstatyti padeda įvairūs ortopediniai įtvarai. Ligai smarkiai progresuojant, konservatyvus gydymas mažai efektyvus, skausmas vargina ne tik dieną, bet ir naktį – tada rekomenduojamas chirurginis gydymas.

„Sveikatinimo namuose“ galite įsigyti įvairių priemonių, palengvinančių Hallux Valgus deformacijos simptomus, bei priemonių, neleidžiančių progresuoti deformacijai. Viena iš efektyviausių priemonių – įtvaras „HALLUX STOP“. Šis įtvaras, trijų skirtingose vietose esančių tvirtinimų dėka, labai gerai koreguoja kojos pirmojo piršto padėtį ir atveda jį į taisyklingą padėtį. Diržas, juosiantis pėdą, formuoja skersinį skliautą. Visi išvardinti veiksniai sumažina tempimą bei diskomfortą vidinėje pėdos dalyje, slopina skausmą. Įtvaras pagamintas iš labai elastingos ir minkštos, tačiau tvirtos medžiagos, kas užtikrina komfortą jį ilgai dėvint. „HALLUX STOP“ tinkamas naudoti daugelyje batų, todėl galimas naudoti ir dieną. Piršto atvedimo stiprumas reguliuojamas „Velcro“ lipdukų pagalba. Priemonę rekomenduojama naudoti pradedant nuo 1 valandos ir palaipsniui ilginant laiką iki 4-5 val. per dieną.

Rašykite ir spauskite Enter norėdami ieškoti

Prekių krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.