Apytiksliai, kas penkta moteris skundžiasi pėdų skausmais. Mada vaidina didelį vaidmenį, renkantis avalynę, neatsižvelgiant į tai, kokias problemas ilgainiui tai sukelia. Daugeliui moterų madingų batų avėjimas yra svarbesnis, nei pėdos sveikata.

Idealiausia avalynė yra tokia, kurios įdėklas yra išimamas. Tokiu atveju juos lengvai susidėvėjus galima atnaujinti, arba esant reikalui pakeisti ortopediniais įdėklais.

Tad, kaip išsirinkti pėdoms sveikus batus? Pirmiausia, pradėkite nuo savo pėdų bei apžvelkite, ką jau turite savo spintoje. Stovėdami basomis ant balto popieriaus lapo, apveskite savo pėdas. Tada paimkite savo batus ir pridėkite juos ant pėdų atspaudo. Jei esate kaip ir dauguma žmonių, jūsų patogūs batai atitinka pėdos atspaudą. O batai sukeliantys diskomfortą, dažniausiai būna siaurėjančiu priekiu arba aukštakulniai (moterims). Idealiausiu atveju, batai turi būti nei per maži, nei per siauri, nei per dideli. Tačiau jei turite tokių batų (siaurėjančiu priekiu ar aukštakulnių), nešiokite juos itin retai, pvz., specialiomis progomis. Kitu atveju atsiranda didelė rizika skausmui bei pėdos deformacijoms.

Daugelis gamintojų bando suderinti madą bei komfortą. Kiti gamintojai akcentuoja specialų dizainą (oro pagalvės) ar brangias medžiagas, kurios padeda sušvelninti smūgį, tenkantį pėdai. Yra labai daug dalykų, į kuriuos galima atkreipti dėmesį perkant batus. Tačiau visa ko pagrindas yra tai, kaip Jūs jaučiatės juos avėdamas(-a). Pasitikėkite tuo, ką jums sako Jūsų pėdos! Moterims labiausiai tinkami batai – ne auštakulniai, bet ir ne visiškai lygiu padu. Rekomenduojamas kulnas yra 3-4 cm., jis turėtų būti platus, tam, kad apsaugotų kulną nuo ėjimo metu kulnui tenkančio smūgio. Bet paprastai kulno aukštis daug svarbesnis, nei jo plotis. Kuo aukštesni batai, tuo blogiau pėdai. Išimtis yra batai su platforma, kuomet kulnas ir pirštai yra panašiame aukštyje. Tačiau avint batus su platforma, padidėja čiurnos raiščių patempimo rizika.

Vyrai paprastai patogiai jaučiasi atletiškais, oksfordo tipo batais, mokasinais ar tiesiog batais žemais kulnais. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į įdėklą, kuris turėtų apsaugoti nuo smūgio ir turėti antišoko funkciją. Jei turite problemų su čiurnos laisvumu ar skausmu, Jums rekomenduojami batai aukštesniu aulu.

Jei sergate cukriniu diabetu, artritu ar turite kitų pėdos deformacijų, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais ir įsigyti specialius, individualiai Jūsų pėdai pritaikomus įdėklus ar batus.

Tiek vyrams, tiek moterims rekomenduojama pirkti batus, kurie pagaminti iš kvėpuojančių medžiagų, kurios padeda išlaikyti pėdas sausas, bei išvengti grybelio. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

  1. Nerekomenduojama pirkti per siaurų ar šiek tiek per mažų batų. Labai dažnai girdima frazė: „Oda prasitemps“. Tačiau kol oda prasitemps, kankinsite savo pėdas, sukelsite pavojų deformacijų, nuospaudų, bei pūslių atsiradimui.
  2. Avalynę reikėtų pirkti po pietų, kadangi tuo metu koja bei pėda, įtakojama įvairių faktorių, natūraliai plečiasi. Dėl to įsigijus batus pirmojoje dienos dalyje, vakare jie gali atrodyti per maži.
  3. Matuokite batus su kojine, su kuria planuojate dėvėti avalynę. Pvz., žiemą planuojate dėvėti storą kojinę, tad būtent su tokia kojine ir turėtumėte matuotis avalynę.
  4. Būtinai matuokitės abu batus. Ir pirkite tą porą, kurią matavote. Su amžiumi pėda kinta, platėja bei ilgėja. Jei viena koja yra ilgesnė ar platesnė, rekomenduojama avalynę pirkti tinkama didesnei kojai.
  5. Matuojantis batus būtinai atsistokite ir palankstykite pirštus. Pirštai turėtų būti nesuspausti ir laisvai judėti.
  6. Pasivaikščiokite po parduotuvę. Turite atkreipti dėmesį, ar kulnai gerai priglunda, ar vaikščiojant šiek tiek nesmukinėja batai (jiems smukčiojant, atsiranda galimybė prisitrinti pūsles). Ar netrina kurios nors pėdos vietos. Batai neprasinešios, jie turi Jums tikti nuo pirmos akimirkos.
  7. Pasitikėkite savo komforto jausmu, o ne batų dydžiu ar jų aprašymu, kadangi batų dydis kiekvieno gamintojo vis kitoks. Ir nesvarbu, ką skelbia reklamos, batus nešiosite Jūs, dėl to Jūs pats turite nuspręsti, ar jie jums tinkami.;
  8. Apžiūrėkite ir apčiuopkite batus iš vidaus. Reikėtų atkreipti dėmesį ar nėra siūlių ar kitokių medžiagų, dėl kurių galėtumėte prisitrinti pūsles;
  9. Apžiūrėkite batų padą. Jis turėtų būti tvirtas, apsaugoti nuo aštrių daiktų, turėti amortizacinę funkciją. Taip pat padarykite testą. Jei yra galimybė pasivaikščiokite kilimu, o paskui kietu paviršiumi – atkreipkite dėmesį, ar batai sugeria smūgį, ar neatsiranda diskomfortas pėdai, vaikštant kietu paviršiumi.

Puiki išeitis gerai pėdos būklei – turėti kelias poras batų: vieną porą, skirtą kasdieniam vaikščiojimui, kitą – elegantiškesnę, skirtą renginiams. Pėdoms labai sveika, kuomet žmogus turi galimybę investuoti į daugiau, nei vieną porą batų. Įsigykite vieną avalynę, kurią avėsite darbe bei laisvalaikiu, bei kitą, kurią galėsite avėti esant progai. Išsirinkę tinkamus batus, išvengsite problemų, kurios atsiranda avint netinkamą avalynę.

Rašykite ir spauskite Enter norėdami ieškoti

Prekių krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.