Kulno ataugos – viena iš daugelio pėdos ligų apraiškų. Dažniausiai tai pėdos atramos, formos, funkcijos pakitimų išraiška. Kulnas yra vieta, kur prisitvirtina daug raumenų: iš viršaus – Achilo sausgyslė, iš apačios – pėdos fascija (jungiamojo audinio plėvė). Kai sutrinka pėdos biomechanika, t. y. pakinta smulkiųjų pėdos kauliukų judesiai (plokščiapėdystė, pėdos krypsta į vidų arba į išorę), atsiranda papildoma įtampa tarp raiščių ir raumenų pėdoje bei blauzdoje. Taip pat pasikeičia didžiųjų raumenų, kurie tvirtinasi prie kulnikaulio, įsitempimas.

Organizmas, norėdamas apsiginti ir apsaugoti raumenis nuo plyšimo, užaugina kaulines ataugas, t. y. stiprina tas vietas, apaugindamas jas kaulais. Susidariusios kaulinės ataugos dažnai būna aštrios, ir nuo sąlyčio su avalyne, su paviršiais, kuriais vaikštome, atsiranda uždegimas bei skausmas.

Dažniausiai kulno ataugų susiformavimą sąlygoja didelis fizinis krūvis, stovimas darbas, antsvoris, sutrumpėję blauzdos raumenys (aukštakulnių avėjimo pasekmė). Kulnikaulio ataugas turintys pacientai dažnai skundžiasi, kad ryte, išlipus iš lovos, pirmi žingsniai būna labai skaudūs. Paskui kiek „prasivaikšto“. Kartais sako, jog vaikštant basomis skausmas stipresnis. Tad turintiems tokią sveikatos problemą reikėtų nepamiršti kokybiškos avalynės. Svarbu, kad ji amortizuotų, sušvelnintų smūgį į pėdą, tolygiau paskirstytų krūvį.

Taip pat rekomenduojami specialūs ortopediniai vidpadžiai. Kai kuriais atvejais moterys tikina, kad joms lengviau vaikščioti su aukštakulniais. Tai nereiškia, kad tai tinka visiems ir jais avėti turi visi. Tačiau avint avalynę su stabiliu, protingo aukščio kulnu, šiek tiek atsipalaiduoja pėdos raiščiai, jie mažiau dirginami, sumažėja skausmas.

Ką daryti, kad ši problema nesikartotų o galbūt niekada neatsirastų? Į metus bent kartą pasitikrinkite savo pėdas pas specialistą. Esant sutrikusiai pėdos biomechanikai, nešiokite jums tinkamus pėdos vidpadžius, reguliariai mankštinkitės. O jei jau nepavyko išvengti šios nemalonios ligos, kreipkitės į mus!

Rašykite ir spauskite Enter norėdami ieškoti

Prekių krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.