Ar žinojote, kad pėda – itin svarbi žmogaus kūno dalis, reikšmingai užtikrinanti sklandų judėjimą? O judėjimas yra antra pagal svarbą, po kvėpavimo, žmogaus funkcija. Net menkiausi pėdos sutrikimai gali būti ne tik pačios pėdos skausmų ir problemų priežastis, bet ir lemti viso organizmo judėjimo funkcijos sutrikimą.

Apie pėdas galime pasakoti labai daug, tačiau šiandien norėtumėme atkreipti dėmesį  į pėdos skliautus ir skersinę plokščiapėdystę. Visi esame girdėję apie plokščiapėdystę, tačiau retas žinome, kad pėda turi ne vieną, o net tris skliautus: du išilginius ir vieną skersinį. Skersinis skliautas yra ties pėdos padikauliais. Sveikoje pėdoje padikauliai išsidėsto arkos forma, į pagrindą remiasi pirmas ir penktas padikauliai. Jei pastebėjote, kad ties II-III padikauliu pėdoje nuolat susidaro nuospaudos, po didesnio krūvio toje vietoje pėdas skauda, degina, pėda išplatėjo, pradeda formuotis didžiojo piršto kauliukas – galima įtarti, jog jūsų skersinis pėdos skliautas suplokštėjęs. Tuomet padikaulių arkos nebelieka ir visi padikauliai remiasi į pagrindą. Dėl šios priežasties ir susidaro nuospaudos, jaučiamas diskomfortas, deginimo jausmas. Padikauliai tokiu atveju prasiplečia kaip vėduoklė, ir dėl to išplatėja pėda. Ne kartą esame girdėję pastebėjimą, jog pėda pasidarė platesnė ir dėl to pakito netgi avalynės dydis.

Jei pastebėjote tokius simptomus, rekomenduojame apsilankyti pas pėdų specialistą, kuris patikrins jūsų pėdas bei individualiai parinks reikiamas priemones. Tokiu atveju rekomenduojami ortopediniai įdėklai su skersinio skliauto pakėlėju, batai turėtų būti patogūs, padikauliai bei pirštai nesuspausti ir bate judėti laisvai. Taip pat nerekomenduojama aukštakulnė avalynė (aukštesnė nei 4 cm), kadangi padikauliams tuomet tenka dar didesnis krūvis.

Rašykite ir spauskite Enter norėdami ieškoti

Prekių krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.