Dirbant ortopedinių prekių parduotuvėje, dažnai susiduriu su atveju, kuomet mamytės atrieda su vežimėliais į parduotuvę ir ieško savo mažiesiems ortopedinių batukų. Visuomet tėvelių klausiu, o kodėl gi Jūs norite būtent ortopedinių batukų savo sveikam mažyliui? Ir dažniausias atsakymas būdavo toks: „Todėl, kad norime savo vaikučiai nupirkti pačius geriausius pirmuosius batukus“, arba: „Taip mums rekomendavo gydytojas“. Norėčiau pasidalinti savo žiniomis šiuo aktualiu klausimu.

Visi vaikučiai gimsta plokščiomis pėdutėmis. Tai fiziologinis reiškinys, nes vaikučiai turi daug riebalinio audinio. Šis riebalinis audinys pradėjusiam vaikščioti vaikučiui suteikia stabilumo. Išilginis skliautas pradeda formuotis nuo 3 – 4 metukų ir galutinai susiformuoja jau pradėjus eiti į mokyklą t. y. 7 – 8 metų.

Kas padeda formuotis skliautui? O gi raumenų darbas. Vaikučiui pradėjus vaikščioti, pradeda dirbti pėdų, blauzdos raumenukai, kurie palaipsniui suformuoja pėdos skliautus. Tai ir yra priežastis, dėl kurios tik pradėjusiam vaikščioti, sveikam vaikučiui nereikėtų dėti ortopedinių batukų. Turbūt paklausite, kodėl ir kaip tai susiję. Paaiškinsiu: ortopedinis batukas, įtvirtinantis vaikučio kulną bei pasyviai pakeliantis skliautą, veikia kaip įtvaras. Vadinasi, yra ribojami tam tikri natūralūs judesiai bei raumenų darbas, kuris ir formuoja pėdos skliautus. Amerikoje ir Vokietijoje dar prieš dvidešimt metų atlikti tyrimai parodė, kad geriau pėdos vystėsi tų vaikučių, kurie bėgiojo basi, negu tų, kurių pėda buvo „įmūryta“ į kietą ortopedinį batą. Pėdos juose negalėjo judėti, raumenukai aptingo ir nesivystė. Batukuose pėdutė įgaudavo taisyklingą formą, bet ištraukta dar labiau „išteždavo“, nes raumenys likdavo silpni.

Turbūt visai sujaukiau mintis, būtent dėl to skubu paaiškinti, kokius pirmuosius batukus turi avėti mūsų sveiki vaikučiai. Išvardinsiu pagrindines savybes, kurios padės išsirinkti pirmuosius batukus:

  • Batukai turėtų būti iš natūralių medžiagų, kad pėdutės „kvėpuotų“;
  • Padai turi būti neslidūs ir nestoresni nei 1 cm bei lankstūs. Padas turėtų lenktis ir išilgai, ir horizontaliai;
  • Kulnas turi būti pakankamai aukštas, kad pėda neišslystų iš bato. Jis turi būti pagamintas iš lanksčios medžiagos, kad netrukdytų čiurnos sąnariui laisvai judėti.
  • Bato nosis turi būti pakankamai plati, kad pirštai galėtų laisvai judėti ir pėda subalansuotai augtų.

Rašykite ir spauskite Enter norėdami ieškoti

Prekių krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.