Prasidėjus žiemiškiems orams, sniegui bei plikledžiui ėjimas į lauką neretai tampa komplikuotu. Slidžios gatvės – viena dažniausių pėsčiųjų traumų priežasčių žiemą. Paslydus bei nugriuvus, galima susižaloti galvą, kaklą, nugarą, patirti įvairius raumenų, kaulų ir sąnarių pažeidimus. Tam, kad išvengtumėte šių nemalonių situacijų, norime jums duoti kelis patarimus saugesnei žiemai.

Pirmiausia, visuomet prieš einant į lauką reikėtų pasidomėti orais. Jei lauke sninga, yra minusinė temperatūra, buvo staigi temperatūrų kaitą iš pliusinės į minusinę, didelė tikimybė, kad lauke bus slidu. Esant plikšalai, reikėtų gerai pasvarstyti ar verta eiti į lauką, galbūt likus namuose, išvengsite nelaimės. Tačiau jei tokiu oru būtinai turite išeiti, rekomenduojama būti itin atidiems. Iš namų išeikite truputį anksčiau, kad nereiktų skubėti. Išeidami iš pastatų būkite itin atidūs. Drėgni paviršiai kelia didelę traumų riziką.

Jei sninga, įeidami į patalpas, būtinai nupurtykite sniegą nuo batų, kadangi įėjus į patalpą nenupurtytas sniegas tampa itin slidžiu, ypatingai patalpose, kurių grindys išklotos plytelėmis. Lėčiau eikite, stebėkite kliūtis bei vertinkite kelio dangą. Ypač atsargiai vaikščiokite automobilių aikštelėse, šaligatviais, eidami per gatvę. Statistikos duomenimis, susidarius sniegui ar ledui, 80 procentų paslydimų ir kritimų įvyksta būtent šiose vietose.

Lipdami laiptais, leisdamiesi į nuokalnę, išlipdami iš viešojo transporto, laikykitės turėklų. Koją statykite pilna pėda. Eikite lengvai palinkę į priekį – tai padės apsaugoti galvą paslydus. Labai svarbu, kad einant slidžiu keliu, rankos nebūtų kišenėse ar užimtos sunkiais pirkiniais. Kadangi paslydus būtent rankos padeda išlaikyti pusiausvyrą arba parkristi saugiau. Labiau rekomenduojama eiti nesumindžiotu sniegu, nei šaligatviu.

Labai svarbų vaidmenį atlieka tinkamai pasirinkta avalynė. Rekomenduojama žiemos avalynę rinktis guminiais grublėtais padais. Moterims nerekomenduojama avėti aukštakulnius. Rekomenduojamas kulno aukštis iki 4 centimetrų, kulnas kvadratinis. Taip pat reikėtų vengti batų su lygia platforma. Rekomenduojama naudoti specialias ant batų uždedamas apsaugas nuo slydimo. Paprastai tokios apsaugos lengvai užsideda bei nusiima.

Jei nepavyko išvengti paslydimo, reikia stengtis nukristi saugiai. Pirmiausia, krentant reikia prisiminti, kad reikia atsipalaiduoti. Paslydus ant ledo ir krentant ant nugaros, smakrą prispausti prie krūtinės ir plačiau ištiesti rankas. Paslydus ant slidžių laiptų, veidą ir galvą pasistengti uždengti rankomis. Galūnių neištiesti. Jeigu įmanoma, pabandyti kristi visu kūnu. Taip krentant, kyla mažesnė rizika susižeisti.  Taip pat labai svarbu krentant galūnių neištiesti ir neįtempti.

Kažkur einant slidžiomis gatvėmis, nepamirškite, kad esate ne vieninteliai eismo dalyviai. Gatvės neretai būna pilnos automobilių, kuriuos slidžiam kelyje sustabdyti daug sunkiau, nei sustoti žmogui. Dėl to atsargiai eikite per perėją, neskubėkite, tamsiu paros metu būtinai turėkite atšvaitą.

Na o jei nelaimės išvengti nepavyko, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į specialistus. Saugios visiems ateinančios žiemos!

Rašykite ir spauskite Enter norėdami ieškoti

Prekių krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.